A fix 0%-os kamatozású hitelt alacsonyabb minimális hitelösszeg és foglalkoztatotti létszám, valamint sokrétűbb felhasználhatóság mellett igényelhetik a hazai kkv-k.
Kedvezően módosultak a 155 milliárd forint keretösszegű, KKV Technológia Plusz Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.3-24) feltételei.
A hitel kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék és előtörlesztési díj nélkül igényelhető, a szerződés megkötésétől számított 6-24 hónapos rendelkezésre tartási idő mellett.
A program keretében ezentúl akár az egy főt foglalkoztató hazai vállalkozások is részt vehetnek.Csökken továbbá a hitel minimálisan igényelhető összege is, a kkv-k a jövőben ügyletenként 5 és 100 millió forint közötti kölcsönt igényelhetnek. További könnyítést jelent, hogy a projektek összköltségének legfeljebb 50%-a erejéig a meglévő ingatlan átalakításával, bővítésével, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos költségek, legfeljebb 30%-a erejéig pedig a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés kiadásai is elszámolhatóvá válnak. Valamint az építőipari vállalkozások, illetve az építőipari fejlesztést célzó cégek is részt vehetnek a programban.
Azoknak a vállalkozásoknak, amelyek már rendelkeznek beadott kérelemmel, de hiteldöntéssel még nem, lehetősége nyílik arra, hogy kölcsönkérelmüket visszavonják és a módosított paraméterek mentén nyújtsák be újra.
A vállalkozások és a vállalkozásokat tömörítő szövetségek észrevételeinek, illetve a felmerült piaci igények figyelembevételével módosultak az április 30-án indult, európai uniós társfinanszírozású KKV Technológia Plusz Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.3-24) feltételei.
A hitel olyan új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra is igényelhető, mint:
- új tárgyi eszköz beszerzése;
- ingatlan átalakítás, korszerűsítés, bővítés felújítás költsége;
- immateriális javak beszerzése;
- információs és kommunikációs technológiai eszközök (hardver, hálózati és telekommunikációs eszközök) beszerzése;
- tisztán elektromos jármű beszerzése;
- megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazásához kapcsolódó új eszközök beszerzése, új megújuló energiatermelő eszköz, például napelem beszerzése;
- beruházáshoz kapcsolódó új készlet beszerzése;
- mérnöki és szakértői tanácsadás igénybevétele;
- képzés; valamint
- minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerek bevezetése és fejlesztése.
A hitel Budapesten kívül az egész ország területén felhasználható, a keretösszeg 65%-ára ugyanakkor a négy leghátrányosabb helyzetű régióban, vagyis a Dél-Alföldön, a Dél-Dunántúlon, az Észak-Alföldön, illetve Észak-Magyarországon bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező vállalkozások jogosultak.